Cтворення бочча в місті Жовті Води

Бочча — вид спорту, що з 1984 року входить в програму Параолімпійських Ігор. Унікальність бочча в тому, що ним можуть займатися люди з серйозними порушеннями опорно-рухового апарату прикуті до інвалідного крісла, для яких інші види спорту недоступні. Даний вид спорту — це один з дієвих засобів при термінових реабілітаційних заходах. Бочча не тільки розвиває і підтримує, але й одночасно лікує, володіючи вираженим реабілітаційним ефектом. Вона добре впливає на підтримку м’язового тонусу, дозволяє зміцнити і зробити хребет більш рухливими. Важливо й те що бочча — можливість для спілкування інвалідів, спосіб їх соціалізації. Ця захоплююча гра допомагає знайти нових друзів і знайомих, відчути смак життя, радість перемоги і гіркоту поразки і хоча б на мить забути про недугу.

В Жовтих Водах та в цілому по Україні бочча почала розвиватись не так давно. У нашому місті ця гра бере початок з квітня 2014 року, саме тоді було проведено перші любительські змагання з цього виду спорту. Її розвитком в основному займаються люди з обмеженими фізичними можливостями, та є й звичайні люди, які знаходяться поруч, адже бочча — це спорт рівних можливостей.

З метою захисту прав і свобод людей з обмеженими фізичними можливостями 2 грудня в Жовтих Водах було зареєстровано громадську організацію “Жовтоводський міський спортивно-реабілітаційний цент людей з інвалідністю “Синергія” . Фактично це громадське об’єднання однодумців яке існувало з 2011 року і займалося питанням доступності.

На сьогодні в місті Жовті Води в Управлінні праці та соціального захисту населення на обліку знаходиться 3602 інвалідів, з яких 371 інвалід дитинства, 140 дітей інвалідів та 86 інвалідів-візочників. У цьому році був зроблений значний крок в напрямку спортивної реабілітації, а саме організована параолімпійська гра бочча. За власні кошти активістів були придбані спеціальні м’ячі для гри бочча, та підіймалося питання про виділення приміщення для регулярних тренувань, але питання до кінця залишається невирішеним.

Для подальшого розвитку інваспорту в нашому місті окрім бочча є доцільним створення інших видів занять, таких як: настільний теніс, плавання, шахи та інші. Члени організації Синергія звертаються до людей в яких є можливість посприяти пошуку спеціаліста по роботі з людьми з інвалідністю та допомогти вирішити питання про виділення приміщення для регулярних тренувань та для проведення загальних зборів членів організації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *